Dá sa stihnúť výmena rozvodov tepla ešte tento rok?

Nestihli ste sa pripraviť na vykurovaciu sezónu? Mali ste v pláne výmenu rozvodov vykurovania, a obávate sa spoľahlivosti v zime?
Neváhajte a skúste rozvody zrealizovať ešte tento rok, nejaký čas stále zostáva a s expresným servisom od NRG flex to zvládnete.
O širokej palete predizolovaných potrubí od NRG flex sme vás už na stránkach nášho časopisu informovali. Tentokrát by sme vás spoločne radi informovali o logistických možnostiach, ktoré vám umožnia zrealizovať výmenu rozvodov ešte tento rok.

NRG AustroPUR, originálne riešenie od roku 2010

NRG flex ako generálne zastúpenie Rakúskeho výrobcu Austroflex-Rohr Isoliesysteme by vám rád bližšie predstavil aj toto unikátne riešenie, ktoré má aktuálne najnižšie tepelné straty na trhu.

Austroflex vyvinul a vyrába vysokoefektívne plastové predizolované potrubia NRG AustroPUR.

Pohľad na výrobný závod Austroflex v Gödersdorf pri Villachu

Predizolované potrubie NRG AustroPUR bolo vyvinuté tak, aby skĺbilo všetky dôležité vlastnosti pre dlhodobú efektívnu prevádzku (minimálne tepelné straty) ako aj komfort pri montáži (výborná flexibilita, malé polomery ohybu dosiahnuteľné s menšou silou).

Výroba predizolovaného potrubia s kombinovanou izoláciou zo semiflexibilnej cyklopentánom nadúvanej PUR peny, spolu s vysokoflexibilnou vrstvou zo zosieťovaného polyethylénu (XPE) a dodatočnou difúznou bariérou z hliníka prebieha už viac ako 10 rokov na jedinej produkčnej linke svojho druhu na svete v Rakúsku pri Villachu. Ročne opúšťajú výrobnú linku kilometre potrubia, ktoré sú exportované do mnohých krajín.

My v NRG flex sme mali možnosť byť pri tom už od začiatku výroby v roku 2010, odvtedy sme nazbierali cenné skúsenosti na stovkách projektoch, ktoré sa s týmto unikátnym systémom zrealizovali na Slovensku a v Českej republike. Musíme spomenúť rozvody na asi 150 bioplynových staniciach, ako aj mestské rozvody na vykurovanie v sekundárnych rozvodoch a pri zásobovaní teplou vodou.

Austroflex vďaka svojim investíciám neustále rastie a je lídrom na trhu v inovatívnom prístupe k flexibilným plastovým potrubiam v štandardnom prevedení s rúrkou pre médium z PE-Xa do 95 °C a 6bar.

Austroflex si chce dlhodobo udržať pozíciu lídra na trhu, a preto neustále investuje do vývoja potrubí ako aj do zvýšenia efektivity výrobných kapacít. Flexibilné plastové predizolované potrubie NRG AustroPUR od rakúskeho výrobcu Austroflex patrí už dnes k najlepším na svete.

V roku 2016 investoval, popri iných zlepšeniach a paralelných projektov, viac ako 1,5 miliona eur do nového vysokotlakého polyuretánového vypeňovacieho automatu. Táto investícia sa ukázala ako kľúčová v rámci rastu produktivity a možností zlepšenia. Uvážte sami, že zlepšenie lambdy z 0,0246 W/mK na dnešnú hodnotu 0,0219 W/mK pri zachovaní vynikajúcej flexibility peny je zaujímavé. Na trhu sú medzitým systémy aj s nižšou lambdou (aj priamo v ponuke NRG flex), ale nie vždy ide iba o lambdu. Dôležitá je celková strana na 1m potrubia a tá je závislá ako od lambdy tak aj od hrúbky izolácie. V tomto smere je NRG AustroPUR unikátne riešenie s aktuálne maximálnou hrúbkou izolácie pre štandardnú aj plus verziu.

1 – rúrka pre médium PE-Xa
2 – kyslíková bariéra
3 – označenie jednej rúrky
4 – izolácia PUR
5 – izolácia XPE zvarená za tepla – pozdĺžna uzávera proti vode
6 – hliníková fólia pre lepšiu odolnosť
7 – paralelne zvlnený HDPE plášť

Ako sme písali v úvode, už od roku 2010 sa produkovali v Rakúskom Gödersdorfe pri Villachu vysoko kvalitné polyuretánom izolované flexibilné potrubia. Novou investíciou vznikla v Európe najmodernejšia linka na izolovanie flexibilných potrubí polyuretánom, toto iba podtrháva technologickú inovatívnosť a vízie spoločnosti Austroflex. Možnosť voľby nadúvadla medzi cyklopentánom a CO2 je len jednou ukážkou z možností, ktoré ponúka táto linka. V tejto chvíli môžeme skonštatovať, že po viac ako 3 sezónach nasadenia si stále zachováva svoje kvality a nadčasovo zvolenú technológiu dokáže využiť tak, aby bol produkt stále na špičkovej úrovni. Podčiarkuje to strategické smerovanie nášho dodávateľa a orientáciu na neustále zlepšovanie vlastoností predizolovaných potrubí NRG AustroPUR.

PU pena sa vyznačuje extrémne jemnou bunkovou štruktúrou a veľkou hustotou uzavretých buniek, toto umožňuje najnižšie tepelné straty pri zachovanej vysokej flexibilite.

Flexibilné plastové predizolované potrubie AustroPUR spája dôsledne zvolené kvalitné suroviny tak, aby vznikol vysokoflexibilný systém s veľmi nízkymi tepelnými stratami.

Kombinácia vynikajúcich izolačných vlastností polyuretánovej peny (PUR), ktorou sú izolované PE-Xa rúrky pre médium, spolu s vrstvou veľmi flexibilnej sieťovanej polyethylénovej izolácie (XPE) a robustným rebrovaním vonkajšej chráničky, dávajú tomuto systému jedinečnú flexibilitu.

Výsledkom tejto unikátnej kombinácie je potrubie NRG AustroPUR, flexibilné aj pri nižších teplotách s minimálnymi tepelnými stratami a certifikátom na pozdĺžnu uzáveru proti vode.

Sortiment doplňuje potrubie NRG AustroPEX izolované vrstvenou sieťovanou polyethylénovou izoláciou (XPE).